ФОРУМ ЗА ПОДКРЕПА НА ФОНДАЦИЯ КЕШЕ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФОНДАЦИЯ КЕШЕ -Презентация проведена в Холандия на 26 ноември 2011 г

Go down

ФОНДАЦИЯ КЕШЕ -Презентация проведена в Холандия на 26 ноември 2011 г Empty ФОНДАЦИЯ КЕШЕ -Презентация проведена в Холандия на 26 ноември 2011 г

Писане  Admin Пон Окт 08, 2012 2:34 am

Ядреният инженер M.T. Kеше обяснява, как новото разбиране на физиката води до алтернативни методи за генериране на електричество. Презентацията е проведена в Elektor Live! Фестивал на продуктите в електрониката, състоял се в Айндховен, Холандия на 26 ноември 2011 г.

Филма е на английски език.


Последната промяна е направена от Admin на Пон Окт 15, 2012 1:18 am; мнението е било променяно общо 1 път

Admin
Admin

Mensajes : 59
Fecha de inscripción : 07.10.2012

https://bgforumkeshe.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

ФОНДАЦИЯ КЕШЕ -Презентация проведена в Холандия на 26 ноември 2011 г Empty Re: ФОНДАЦИЯ КЕШЕ -Презентация проведена в Холандия на 26 ноември 2011 г

Писане  Admin Пон Окт 08, 2012 2:36 am

8 коментара:

dragonn 04 септември 2012, 00:23
Слагайте поне превод на български, защото не всички знаят "негърси".


Мио 04 септември 2012, 00:39
Не знаем английски, за да направим превод, нито има автматични субтитри, вградени в този клип.Ако можехме-може би щяхме да преведем клипа.

А ти преди да поискаш нещо,по един начин , все едно сме длъжни, си задай въпроса дали сам можеш да дадеш исканото.И ако не можеш , гледай да си по -учтив в искането си, за да не те пратим там, където пращаме разни пишещи нахални претенциозни читатели.Следващия път си опичай ума преди да напишеш нещо тука.



dragonn 04 септември 2012, 01:11
Щом не знаете английски, защо слагате клипа като тема тогава, като не може да разберете за какво става дума в него?

Цитат:
"А ти преди да поискаш нещо,по един начин , все едно сме длъжни, си задай въпроса дали сам можеш да дадеш исканото"

Не мога да дам исканото, защото съм доста назад все още в еволюцията и чакам всичко да ми дойде на готово - като превода.

Цитат:
"И ако не можеш , гледай да си по -учтив в искането си, за да не те пратим там, където пращаме разни пишещи нахални претенциозни читатели."

Ще бъда учтив. Може ли превод на клипа?

Цитат:
"Следващия път си опичай ума преди да напишеш нещо тука."

Мио, аз поне знам кой съм. Ти си роден "добър" психолог, защото виждаш у хората това което ти липсва на тебе Wink.
Поздрав с български субтитри.
http://vbox7.com/play:eacc186b



ALCYONE 04 септември 2012, 02:07
dragonn,за да се направят субтитри по слух на един филм се изисква много добро владеене на чуждият език. Когато казваме, че не знаем английски имаме в пред вид, че не го разбираме перфектно за да направим превода, но това не значи, че не можем да разберем клипа. Аз съм направила превод и субтитри на много документални филми и мога да ти кажа, че това е доста бавен, труден и изморителен процес. Аз сложих този клип в блога, защото тук влизат доста хора, които знаят английски, не само българи от България, но и хора от други държави. Този блог е предназначен за всички хора от планетата Земя и за това мога да си позволя понякога да пускам материали и на други езици. Знам,че има кой да ги прочете.



Мио 04 септември 2012, 10:34
"Не мога да дам исканото, защото съм доста назад все още в еволюцията и чакам всичко да ми дойде на готово"

"Мио, аз поне знам кой съм."

Това всичко "dragonn", си го казал в един коментар.И работата е там, че тия две твърдения нямат никаква връзка помежду си...Как успя да разбереш какво виждам - "виждаш у хората това което ти липсва на тебе", когато сам определяш, че ти не си аз.След като ти не живееш в обекта мио, за който "знаеш" как и какво вижда, как успяваш да разбереш истинските факти?...Може би имаш друг непознат метод.Какъв е той?

Но това не е въпрос , на който чакам отговор, защото отговора го знами той , че нямаш такъв начин и метод.Ако имаше щеше да знаеш, че нищо не виждам, защото съм кьорав като къртица....хахахаха....и второ нищо не ми липсва , защото нямам нищо.

За да ми липсва нещо, което бих могъл да видя у други, то първо трябва да има някой, който да се нарече виждащ.Такъв, обяче няма.И след това трябва да има някакъв стремеж за запълване на липсата, тази,която съществува.Такава липса обаче няма, защото всичкото в мен е пълна липса, даже и мен ме няма в това тяло...има само вятър и една празна картуна....хахахаха.

Та затова ти викам, че нямаш начин да разбереш какво е това,което става в празната ми глава...нищо не става, ей това е.Пък ти си се почуствал обиден/а и щипнат/а от едно нищо!...Ми засрами се...големи смешки сабалем, благодаримммм....хехехехе



dragonn 04 септември 2012, 03:27
ALCYONE, благодаря ти за човешкият отговор Слънце!



Анонимен 24 септември 2012, 20:39
има ли новини ?



Мио 24 септември 2012, 21:08
Има. Прегледай последните 5 публикувани статии.


Admin
Admin

Mensajes : 59
Fecha de inscripción : 07.10.2012

https://bgforumkeshe.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите